top of page

Czy twoja firma wdrożyła już system do zarządzania serwisem? Jeśli nie, to kwestia czasu.


W ciągu ostatnich kilku tygodni skupiliśmy się na analizie statystyk skupiających się na tym „Ile firm z zespołami obsługi terenowej korzysta z systemów do zarządzania serwisem”


Wyniki wyraźnie pokazały nam, że wiele firm nadal trzyma się ręcznych procesów, jeśli chodzi o operacje serwisowe w terenie.

Tylko około 50% firm korzysta z oprogramowania do zarządzania usługami serwisowymi.

Zastanawiamy się teraz, jaki jest tego powód. Systemy są zbyt skomplikowane? Za drogie? Ludzie boją się cyfryzacji? Lub po prostu wielu nadal nie wie, jak łatwe i wygodne w obsłudze są te systemy?


Korzyści z używania takiego oprogramowania widać w całej branży, takie jak planowanie i wysyłanie prac, optymalizacja wielu procesów, pełna digitalizacja wszystkich dokumentów, zamówień, podpisów, zużycia części i wiele innych.

Powiedzielibyśmy, że ci, którzy mają oprogramowanie do zarządzania serwisem i zleceniami, mają wczesną przewagę nad tymi, którzy tego nie robią. Klienci cenią sobie natychmiastowe potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, możliwość śledzenia statusu oraz pełną historię wcześniejszych zgłoszeń.


Wymieniliśmy podstawowe korzyści jakie systemy niosą koordynatorom oraz klientom, natomiast skupmy się na technikach.


Technicy na co dzień stają przed wieloma wyzwaniami w terenie, ich praca bywa bardzo stresująca. Bardzo często nie wiedzą, skąd wziąć potrzebne informacje o kliencie i urządzeniu lub innym przedmiocie naprawy, które muszą znać właśnie tutaj, w tej chwili.

Technicy idą w ciemno lub mają minimalną ilość informacji i zwykle muszą nadrobić zaległości, gdy tylko dotrą do klienta.


Jednak nie musi tak być. Zwłaszcza, że ​​mobilność zdecydowanie nie zwalnia tempa, a na całym świecie jest około 50 miliardów urządzeń podłączonych do internetu.

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu do zarządzania serwisem w terenie, historia serwisu jest łatwo dostępna. Dzięki mobilnym aplikacjom serwisowym w terenie technicy mogą zobaczyć całą potrzebną im historię serwisową przed przystąpieniem do pracy. Oszczędza to mnóstwo czasu na naprawę, jeśli mają dobry pomysł, gdzie szukać, na początek. Wiedza jest potężna w zarządzaniu usługami terenowymi i przekazanie jej pracownikom pierwszej linii w terenie jest koniecznością.


Z tych statystyk powinieneś wywnioskować, że zarządzanie usługami terenowymi, zgłoszeniami klientów i oczywiście branże, które je obsługują, przeżywają prawdziwy boom. Na całym świecie działa ponad 20 milionów techników terenowych, a liczba ta stale rośnie, ponieważ rośnie również konkurencja. Firmy świadczące usługi terenowe szukają sposobu, aby być lepszym niż konkurencja,czyli, jakie części ich pracy można usprawnić, aby uzyskać przewagę.


Biorąc pod uwagę, jak duża jest branża i jak nieustannie się rozwija, w dzisiejszych czasach powinniśmy zaobserwować znaczny wzrost zapotrzebowania na oprogramowania.

Założę się, że w 2022 roku świat zarządzania usługami terenowymi stanie się jeszcze bardziej zautomatyzowany, bardziej mobilny i bardziej konkurencyjny. Możesz usiąść i przeczekać kolejny rok, zanim przyjrzysz się dokłądnie systemom do zarządzania usługami w terenie, lub możesz zrobić krok naprzód już teraz.


Jesteśmy tutaj, aby pomóc.


Kommentare


bottom of page