top of page

Najważniejsze elementy bazy wiedzy zespołu serwisowego

Zaktualizowano: 24 wrz 2021

Poznajmy niezbędne elementy bazy wiedzy zespołu terenowego, które pozwalają na utrzymanie najwyższej jakości obsługi, perfekcyjne zarządzanie serwisem oraz ograniczają ryzyko przestojów.

 

Z czego składa się baza wiedzy zespołu serwisowego?


Warunkiem braku przestojów i powtarzania wizyt serwisowych jest odpowiednie przygotowanie zespołu terenowego do realizacji zadania. Kluczowe w tej kwestii jest wdrożenie w firmie skutecznej aplikacji mobilnej dla zespołów terenowych. Zespół powinien mieć łatwy dostęp do kompletnej informacji o zadaniu: zakresie, planowanym terminie realizacji oraz oczekiwaniach klientów. Serwisant, który jest ważnym ogniwem całego procesu, także powinien mieć dostęp do kompleksowych informacji dotyczących klienta, lokalizacji oraz urządzenia z możliwością wglądu w dokumentację, zdjęcia oraz historię wcześniejszych prac. Z kolei klient powinien mieć możliwość szybkiego zamówienia potrzebnych narzędzi, materiałów czy części z opcją sprawdzenia szczegółów urządzenia i jego komponentów. Cenną funkcją dla klienta i serwisanta będzie możliwość wglądu w stany magazynowe, szczegółową historię urządzenia i listę przyjętych oraz zrealizowanych zgłoszeń serwisowych wraz z dokumentacją prac.


Baza wiedzy jest ważnym elementem w zarządzaniu pracą zespołów terenowych i powinna być stale aktualizowana i uzupełniana, co poprawia jakość wykonywanych usług. W przeciwnym razie zgromadzona w narzędziu wiedza stanie się nieprzydatna i nieaktualna. Elementem niezbędnym do zarządzania bazą wiedzy i zarządzania serwisem jest zintegrowany system informatyczny do zarządzania pracą zespołów terenowych, zawierający dedykowane elementy dla kierownictwa, koordynatorów, pracowników terenowych oraz klientów i partnerów.


Zalety systemu Luceos Smart


System Luceos Smart to aplikacja mobilna dla zespołów terenowych oferująca zintegrowaną bazę zgłoszeń, która jest połączona z bazą kontrahentów, kontaktów, lokalizacji i urządzeń. System do zarządzania pracą zespołów terenowych zawiera bazę danych materiałów, konfigurację każdego urządzenia i rejestr użytych materiałów czy parametrów technicznych urządzenia takich jak: liczniki i punkty pomiarowe z opcją automatycznego pobierania danych z urządzenia lub zewnętrznych systemów ERP, CMMS lub MES.

44 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page