top of page

Skuteczny i efektywny zespół terenowy - wprowadzenie

Zaktualizowano: 6 maj 2021

Prezentujemy cykl artykułów poświęconych zarządzaniu zespołem terenowym, który przedstawia sprawdzone metody i rozwiązania, pozwalające optymalizować jego pracę.

 

W naszych artykułach podejmujemy temat problemów w organizacji pracy zespołu terenowego .

Należą do nich:

  • zmienność miejsca pracy,

  • konieczność mobilności,

  • samodzielność czy

  • umiejętność wykorzystania zdalnego wsparcia przez pracownika terenowego.


Remedium na te bolączki pracownika i całego zespołu jest zastosowanie specjalistycznych narzędzi i aplikacji, które zapewniają optymalizację pracy zespołów terenowych.


W naszych artykułach omawiamy także cechy zespołu terenowego i przyglądamy się bliżej jego specyfice. Opisujemy takie cechy jak: charakter zadaniowy czy konieczność pokonywania setek kilometrów dziennie, co ma niebagatelny wpływ na specyfikę pracy. W świetle tych wymagań cały zespół powinien mieć dostęp do dokumentacji, informacji czy części zamiennych oraz być w stałym kontakcie z przełożonymi, by ich praca była wykonywana efektywnie.


Ważnym elementem zarządzania pracownikami terenowymi jest także obsługa klienta, wykonywana na najwyższym poziomie. Klient może łatwo kontaktować się z naszym zespołem terenowym w aplikacji do zarządzania firmą i który jest perfekcyjnie przygotowany do pracy. Zespół terenowy zawsze szybko reaguje na zgłoszony problem, a wartością, którą szczególnie doceniają klienci jest dostęp do informacji o statusie zlecenia. Dbamy o to, by koordynator serwisu nie był przeciążony i mógł czuwać nad kontrolą jakości pracy i optymalizacją efektywności zespołu.


W artykułach na temat zarządzania pracownikami terenowymi i rozwiązania Luceos Smart podejmujemy ważny temat, jakim jest baza wiedzy zespołu serwisowego . Jej posiadanie umożliwia pracę bez przestojów i konieczności powtarzania wizyt serwisowych. Niezbędnymi elementami zlecenia są: kompletna informacja o zadaniu, oczekiwania klientów i planowany termin realizacji. Dzięki cyfrowemu dostępowi do tych informacji w aplikacji do zarządzania firmą możemy uniknąć niedomówień, jakie pojawiają się podczas ustnego przekazywania szczegółów zlecenia.


Więcej na temat aspektów pracy zespołu terenowego i jego zarządzania znajdziesz w naszych artykułach na ten temat.

 

Skuteczny i efektywny zespół terenowy:


50 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page