top of page
trasy pracowników terenowych

Rejestracja pozycji i tras pracowników terenowych

System Luceos Smart pozwala na gromadzenie i prezentację bieżących oraz historycznych pozycji i tras pracowników terenowych.

Integracja z systemami flotowymi

System Luceos Smart udostępnia gotową integrację z najbardziej popularnymi systemami do zarządzania flotą pojazdów. Integracja ta pozwala na gromadzenie i przetwarzanie informacji o bieżącej oraz historycznej pozycji pojazdu serwisanta.

Rejestracja pozycji serwisanta z użyciem aplikacji mobilnej Luceos Smart

System Luceos Smart udostępnia także funkcję monitorowania pozycji serwisanta w oparciu o dane rejestrowane przez aplikację mobilną Luceos Smart. Pozwala on określić i zapamiętać lokalizacje serwisanta na podstawie sygnału GPS lub sieci GSM odczytywanych przez smartfon lub tablet.

 

Prezentacja i analiza danych po pozycjach i trasach

Zgromadzone dane o lokalizacji i trasach serwisanta pozwalają na ich prezentację w systemie Luceos Smart w formie:

  • prezentacji bieżącej pozycji serwisanta na mapach Google Maps - także w kontekście zaplanowanych zleceń serwisowych oraz tras sugerowanych przez system Google Maps,

  • prezentacji historycznych tras serwisanta na mapach Google Maps.

Analiza anomalii i nieprawidłowości

System Luceos Smart oferuje funkcje pozwalające na automatyczne wykrywanie potencjalnych anomalii i nieprawidłowości dotyczących podróży pracowników terenowych. Historia trasy w połączeniu z historią realizowanych zleceń oraz czasami pracy pozwalają wykrywać przypadki takie jak nieplanowane przestoje, nieoptymalne przejazdy, rozbieżności między zaraportowanymi zleceniami i czasami pracy a rzeczywistymi lokalizacjami pracowników. Odpowiednie raporty mogą być podstawą do poprawy efektywności pracy i przejazdów pracowników terenowych, obniżenia kosztów, a także poprawy bezpieczeństwa i ograniczenia ryzyka dla przedsiębiorstwa. 

bottom of page