top of page
Bombardier-TRAXX.panda.jpg

Rozwiązanie dla serwisu urządzeń sterowania ruchem kolejowym – Luceos Smart w Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o. o. w Katowicach

O firmie Bombardier

Bombardier jest światowym liderem w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla transportu lotniczego i kolejowego, zatrudniającym prawie 52 000 pracowników. Produkty i usługi Bombardiera wyznaczają nowe standardy w branży transportowej, zapewniając najwyższy poziom komfortu podróżowania, efektywności energetycznej, niezawodności
i bezpieczeństwa.

Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. w Katowicach jest wiodącym na polskim rynku producentem nowoczesnych systemów i urządzeń sterowania, nadzoru i zabezpieczenia ruchu pojazdów szynowych. Ponad 90-letnia tradycja w projektowaniu, produkcji, instalacji i utrzymaniu systemów i urządzeń dla transportu szynowego daje gwarancję najwyższej jakości dostarczanych rozwiązań i usług.

Zespół serwisowy firmy odpowiedzialny jest za obsługę serwisową urządzeń sterowania ruchem kolejowym i metra, zabudowanych na terenie Polski oraz poza jej granicami: począwszy od etapu ich uruchomienia, poprzez okres gwarancyjny, aż do okresu po gwarancyjnego.

Serwis Bombardier Transportation (ZWUS) i współpraca z Luceos Intelligence

Rozpoczęcie współpracy pomiędzy Serwisem Bombardier Transportation (ZWUS) Polska a Luceos Intelligence opisuje Pan Bogusław Drozdek, Kierownik Działu Utrzymania:

„Podczas realizacji zadań serwisowych nasz zespół współpracuje zarówno z klientem, jak i z naszymi partnerami będącymi autoryzowanymi punktami serwisowymi. Odpowiednio dostosowany system informatyczny jest kluczowy dla zapewnienia sprawnego i szybkiego obiegu informacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu. Ze względu na rosnące oczekiwania klientów, związane z realizacją zgłoszeń serwisowych, nadzorem nad ich terminowym rozwiązaniem, a także dynamikę realizowanych przez naszą firmę projektów szukaliśmy rozwiązania, które sprawdzi się nie tylko teraz, ale także w przyszłości.  Doświadczenie zespołu Luceos Intelligence oraz szerokie możliwości dostosowania i konfiguracji systemu Luceos Smart Service Management zdecydowały o jego wyborze i wdrożeniu w roku 2017”.

Od momentu wdrożenia system Luceos Smart Service Management jest systematycznie rozwijany i dostosowywany do zmieniających się potrzeb i oczekiwań zespołu serwisowego BT (ZWUS) oraz jego partnerów i klientów.

 

Do tej pory uruchomiono m.in. moduły:

  • Zlecenia serwisowe z opcją ich realizacji w aplikacji mobilnej

  • Zgłoszenia serwisowe

  • Dokumentacja i zdjęcia

  • Portal Klienta

  • Magazyny serwisowe

  • Nieobecności

 

Kluczowe elementy, jakie zadecydowały o udanym wdrożeniu rozwiązania dla zespołu serwisowego BT (ZWUS), to:

  • Możliwość planowania i realizacji prac serwisowych w oparciu o zintegrowane ze sobą: Portal do planowania i nadzoru prac, aplikację mobilną Luceos Smart przeznaczoną dla pracowników terenowych oraz Portal Klienta udostępniony kluczowym klientom BT (ZWUS).

  • Niezawodność i bezpieczeństwo rozwiązania gwarantowane przez chmurę Luceos Smart.

  • Elastyczność rozwiązania i doświadczenie zespołu Luceos Intelligence, które okazały się decydujące podczas wdrożenie i dalszego, ewolucyjnego rozwoju systemu.

Wzorowy serwis Bombardier Transportation (ZWUS) Polska – wsparcie nowoczesnych technologii

„Dzięki wdrożeniu systemu Luceos Smart Service Management uzyskaliśmy stały dostęp do aktualnej bazy danych wykorzystywanej to obsługi i realizacji zleceń serwisowych. Nowoczesne rozwiązania cyfrowe, takie jak aplikacja mobilna do zarządzania pracownikami w terenie Luceos Smart czy Portal Klienta pozwalają na dostęp do bazy urządzeń wraz z ich historią i dokumentacją serwisową z dowolnego miejsca i przez każdą osobę, posiadającą niezbędne prawa dostępu: naszego klienta, partnera czy też serwisanta. Kolejną korzyścią z wdrożenia systemu Luceos Smart jest lepszy przepływ informacji i dokumentacji serwisowej w całym procesie obsługi zgłoszenia serwisowego. Obecnie odbywa się to zdalnie, w formie elektronicznej, co pozwala nam lepiej dbać o naturalne środowisko poprzez m.in. ograniczenie ilości zużywanego papieru czy wkładów do drukarek. Przejmując realizację części zadań administracyjnych system pozwala nam na zaoszczędzenie czasem, dzięki czemu możemy poświęcić go na efektywniejszą obsługę projektów i naszych klientów”.  

- tak wdrożenie Luceos Smart Service Management ocenia Kierownik Działu Utrzymania Bogusław Drozdek

bottom of page