top of page

Czy serwis terenowy może poprawić sprzedaż w firmie?

Zaktualizowano: 26 lis 2020


Pracownik wykonujący usługi w siedzibie klienta jest najlepiej rozpoznawalną i najskuteczniejszą wizytówką firmy świadczącej usługi serwisowe w terenie. Zadowolony z serwisu klient nabiera do firmy zaufania, które jest kapitałem nie do przecenienia. Na jego gruncie może rozwijać się długofalowa współpraca, generująca konkretne korzyści dla obu stron. Nie należy też zapominać, że klienci, którzy czują się tą współpracą usatysfakcjonowani, chętnie polecą firmę innym. Każde profesjonalnie wykonane zlecenie generuje więc dla firmy nie tylko rzeczywiste zyski, lecz także możliwość ich zwiększenia w przyszłości.


Na całym świecie coraz więcej firm inwestuje w programy do prowadzenia działu serwisu. Coraz bardziej popularne stają się rozwiązania mobilne, które dają najszerszy wachlarz możliwości, jeśli chodzi o sprawne zarządzanie pracownikami wykonującymi zlecenia serwisowe w terenie.

  • Szybkie reagowanie i elastyczność działań serwisowych - opcje natychmiastowego rejestrowania zgłoszeń, szybkiego rozdzielania zleceń oraz ich edytowania przez samych pracowników terenowych umożliwiają szybkie dostosowanie do zmieniających się warunków pracy oraz dają możliwość pełnego dopasowania serwisu do potrzeb klienta.

  • Pełen profesjonalizm obsługi - dzięki dostępowi do dokumentacji serwisowanego urządzenia, zwłaszcza do dokumentacji historycznej, pracownik terenowy staje się dla klienta zaufanym specjalistą.

  • Przewidywanie potrzeb klienta – dane zgromadzone w jednym miejscu, dostępne dla właściwych pracowników terenowych, pozwalają prognozować przyszłe potrzeby klienta oraz szacować ich pracochłonność. Działania na rzecz klienta mogą także wspierać pakiet Raportów wewnętrznych i Kluczowe Wskaźniki Efektywności (KPI).

  • Pełny dostęp do informacji - dzięki wglądowi we wszystkie uzyskane podczas naprawy dane (np. o czasie i rodzaju wykonanej pracy, użytych częściach, wykonanych usługach, rekomendacjach kolejnych usług) klient staje się pełnoprawnym partnerem i uczestnikiem procesu serwisowego. Dostęp do Raportu Końcowego bezpośrednio po wykonaniu zlecenia potwierdza wysoką jakość obsługi serwisowej.

  • Sprawne wykonanie zlecenia i zapewnienie wysokiej jakości obsługi - system powiadomień sprawia, że klient informowany jest o podejmowanych działaniach oraz o zleceniach planowanych. W ten sposób zyskuje poczucie kontroli nad procesem serwisowym i związanymi z nim płatnościami. Przejrzystość działań wzmacnia zaufanie klienta oraz wizerunek firmy jako gwarantującej profesjonalne i dobrze zorganizowane usługi.


Nowoczesne, oparte o najnowsze praktyki i narzędzia IT zarządzanie serwisem terenowym pozwala budować trwałe, oparte na zaufaniu i lojalności, relacje z klientami, przekładające się na wymierne korzyści dla obu stron transakcji. Mamy nadzieję, że powyższe zalety systemów mobilnych do zarządzanie serwisem terenowym przekonały Cię do tego, że warto jest wykorzystać tego typu rozwiązania w swojej firmie.


Polecamy sprawdzić także nasz wpis, w którym przedstawiamy skuteczną metodę na zarządzanie nieobecnościami.

42 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page