top of page

Czym są Kluczowe Wskaźniki Efektywności?

Zaktualizowano: 19 maj 2021

Chcesz sprawdzić, czy Twoja firma osiąga założone cele i wyniki? Zmierzyć wydajność pracy? Zmotywować pracowników? Wykorzystaj kluczowe wskaźniki efektywności - KPI, dostępne w ofercie Luceos Smart!


co to jest KPI

Co to jest KPI?


KPI (Key Performance Indicators), czyli kluczowe wskaźniki efektywności, to mierniki, dzięki którym Twoja firma może stwierdzić, na ile realizuje swoje cele operacyjne i strategiczne. W ten sposób najogólniej można wyjaśnić sens ich stosowania, ale nie jest to ich jedyna funkcja. Właściwie określone KPI - sprecyzowane, mierzalne, ambitne oraz realne - mogą:

  • zwiększać wydajność pracy,

  • wzmacniać motywację pracowników,

  • wspomagać tworzenie pożądanej kultury organizacyjnej w firmie.


Do czego wykorzystać kluczowe wskaźniki efektywności?


Przedsiębiorstwa często zbierają dane niezbędne do generowania KPIs, ale nie posiadają narzędzi, które pozwolą im je odpowiednio podsumować i wyciągnąć na ich podstawie właściwe wnioski. Narzędzia monitorujące KPIs mogą być bowiem kosztowne.

Mamy jednak dobrą wiadomość dla Twojej firmy. W programie do prowadzenia działu serwisu Luceos Smart KPIs zyskujesz w pakiecie! Zestaw odpowiednich wskaźników znajduje się w Panelu Kontrolnym. Kluczowe wskaźniki efektywności KPI pozwolą Twojej firmie na bieżąco reagować i usprawniać dział serwisu. Dzięki nim zmierzysz efektywność prac i sprawdzisz, czy firma osiąga założone wyniki. Dodatkowo, KPIs są dostępne dla każdego użytkownika i prezentowane na tle zespołu, co pozytywnie wpływa na motywację pracowników do zwiększania wydajności pracy.


Mamy nadzieję, że powyższe informacje dostarczyły Ci wartościowych informacji i wiesz już co to jest KPI.


Polecamy sprawdzić także, nasz poprzedni wpis, w którym przedstawiamy zalety systemów mobilnych do zarządzanie serwisem terenowym.

383 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page