top of page

Dlaczego warto wdrożyć system do obsługi zgłoszeń serwisowych?

Zaktualizowano: 20 paź 2021

W dzisiejszych czasach istotnym punktem, od którego zależy powodzenie każdego przedsiębiorstwa jest zadowolenie klienta. Sprawna i szybka obsługa wszystkich zgłoszeń serwisowych jest czynnikiem, który może przyciągnąć konsumentów do naszej firmy lub wręcz przeciwnie, zniechęcić ich na dobre. Jednym z kluczowych rozwiązań, jakie warto wdrożyć jest profesjonalny system do obsługi zgłoszeń serwisowych. Dlaczego warto wprowadzić go w swojej firmie? Poznajmy kluczowe korzyści!

 

Spełnij oczekiwania klientów


Możliwość wyboru sposobu przesyłania zgłoszeń jest wartością, jaką cenią klienci. Niektórzy będą woleli wysłać e-maila lub przekazać informację na infolinię, ale coraz więcej użytkowników preferuje korzystanie z nieco nowszych kanałów, np. mediów społecznościowych, chatbotów czy też dedykowanych aplikacji mobilnych. Klienci cenią również szybkie i konkretne odpowiedzi na swoje zgłoszenia. Większość użytkowników doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ich sprawa nie zostanie natychmiast rozwiązana, lecz pragną wiedzieć, że jest zarejestrowana, a członkowie zespołu pracują już nad ustaleniem planu działania oraz terminu wykonania prac.


Bardzo często klienci przekazują pracownikom ważne informacje, które dotyczą ich zgłoszenia i preferują firmy, które potrafią przyjąć komunikaty i przekazać je wszystkim pracownikom zaangażowanym w dane zlecenie. Dzięki temu klienci nie muszą się powtarzać i widzą, iż firma doskonale radzi sobie z przepływem informacji pomiędzy członkami zespołu. Klienci chcą być również na bieżąco informowani o postępach swojej sprawy i wiedzieć, na jakim etapie znajduje się w danym momencie ich zgłoszenie. Szczególnie ważne z perspektywy odbiorcy są wszelkie potencjalne komplikacje lub opóźnienia, które mogą przesunąć termin odbioru lub podwyższyć koszty prac. Oczywiście istotna jest nie tylko regularność komunikatów, ale także ich forma, która jest dopasowana do preferencji danego klienta. Warto pamiętać, aby udostępnić różne opcje przesyłania komunikatów - niektórzy konsumenci wolą otrzymywać e-maile, a inni SMSy lub powiadomienia pojawiające się w aplikacji.


Jak wybrać system do obsługi zgłoszeń serwisowych?


Powyższe oczekiwania klientów mogą wydawać się proste w spełnieniu lecz stworzenie systemu obsługi klienta, który cechuje się profesjonalizmem oraz wysoką jakością to nie lada wyzwanie. Warto również pamiętać, iż im większa firma i więcej pracowników, tym trudniejsza staje się efektywna organizacja działań. Wdrożenie systemu do obsługi zgłoszeń serwisowych znacznie pomaga w zarządzaniu pracą całego zespołu i pomaga zyskać kontrolę nad jego poszczególnymi komórkami. Wybór odpowiedniego oprogramowania będzie miał niezwykle istotne znaczenie, dlatego warto poszukać rozwiązania, które odpowiada na najważniejsze potrzeby naszej organizacji. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Oczywiście kluczowym czynnikiem będzie elastyczność oferowanego programu i możliwość dopasowania go do specyfiki danego biznesu. Wybrany system powinien oferować różnorodne opcje rozbudowy, co jest niezwykle istotne z perspektywy rozwoju firmy, rosnącej złożoności wykonywanych procesów oraz wzmagających się wymagań klientów. Warto wybrać system do obsługi zgłoszeń serwisowych, który zapewnia dużą automatyzację i pomaga np. w rozpoznawaniu klientów czy też tworzenia powiadomień o postępie prac. Kluczowym zagadnieniem jest także możliwość łatwej integracji nowego systemu z innymi rozwiązaniami, z których korzysta nasza organizacja. Z uwagi na to, iż oprogramowanie przechowuje dane o klientach, powinno ono oferować niezawodność, bezpieczeństwo oraz działać zgodnie z regulacjami prawnymi.


W czym pomaga Luceos Smart?


Luceos Smart jest bardzo często wybierany przez klientów, którzy poszukują profesjonalnego systemu do obsługi zgłoszeń serwisowych, gdyż odpowiada na wiele wymienionych wyżej wyzwań. Nasze mobilne oprogramowanie dla serwisu w chmurze zapewnia kompletną integrację z pozostałymi kluczowymi procesami serwisowymi, takimi jak planowanie, nadzór nad realizacją oraz rozliczenia. Dostęp do Luceos Smart można nabyć za opłatą subskrypcyjną w modelu Saas, co oznacza, że firmy płacą bezpośrednio za usługę i mogą korzystać z naszego programu bez potrzeby żadnych inwestycji. Luceos Smart oferuje różnorodne kanały kontaktu z klientem, a pracownicy mogą przesyłać im komunikaty za pomocą SMSów, e-maili, dedykowanej aplikacji mobilnej czy też poprzez Portal Klienta. Warto również pamiętać, że program jest niezwykle elastyczny, a każda firma może go dostosowywać do swoich aktualnych potrzeb i modyfikować w zależności od tempa rozwoju organizacji.

60 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page