top of page

Jak wdrożyć płatności mobilne w serwisie terenowym?

Pracę terenową pracowników zespołów serwisowych powinny charakteryzować wysokie kompetencje techniczne, sprawność działania, odpowiednia komunikacja oraz skuteczne rozwiązanie problemu, z którym zgłasza się do nas klient. Natomiast z punktu widzenia zarządzania terenowym zespołem serwisowym dodatkowo ważne jest to, aby zlecenie zostało wykonane szybko przy minimalnym nakładzie pracy dodatkowej. Czynnością, która może przysparzać właśnie takich zbędnych czasowo działań jest płatność za usługę. Preferowane przez klientów faktury z ustalonym terminem płatności wymagają od serwisanta konieczności szybkiego dostarczenia faktury do księgowości, co powoduje stratę jego czasu pracy. Podobne opóźnienia w pracy może wywoływać przyjmowanie przez pracownika terenowego gotówki. Jak zatem taki system usprawnić? Z pomocą przychodzą nowoczesne płatności mobilne za usługi serwisowe.


Usługi serwisowe - płatności mobilne w terenie


W obecnych czasach coraz większej powszechności i szerokiego dostępu do usług mobilnych, należy się liczyć z tym, że nasi klienci będą oczekiwać od pracowników serwisowych możliwości nie tyle szybkiego załatwienia formalności, co też możliwości wykonania szybkiej płatności bezgotówkowej. Natychmiastowe płatności online są też pożądane przez firmy serwisowe, co również gwarantuje oszczędność czasu i minimalizację formalności - nie trzeba pilnować choćby terminów płatności, a bieżące wykonywanie płatności przez klientów zapewnia firmie płynność działania i optymalizację procesów.

Płatności mobilne za usługi serwisowe pozwalają na uniknięcie szeregu problemów związanych z przyjmowaniem przez pracowników terenowych gotówki, do których zaliczyć należy:

  • ryzyko przewożenia przez pracownika serwisu większych kwot pieniężnych;

  • konieczność rozliczenia gotówki wymaga częstych wizyt w centrali - serwisant obsłuży mniejszą ilość klientów;

  • dodatkowa praca biurowa - księgowanie gotówki w biurze i deponowanie jej w banku, co też może generować dodatkowe koszty.


Nowoczesny system płatności mobilnych a usługi serwisowe u klienta


Doskonałym rozwiązaniem zapewniającym wygodę klienta, który chętniej zapłaci bezgotówkowo, jest dla firmy serwisowej zapewnienie możliwości wykonania płatności mobilnych. Wyposażenie pracowników serwisu w taką możliwość i dedykowane do tego aplikacje mobilne skutkować będzie również szeroką optymalizacją czasu pracy i jej skuteczności w całym przedsiębiorstwie. Jak sprawić, by system płatności był prosty i niezawodny? Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania z aplikacją mobilną na czele, które powinny polegać na poniższym schemacie:

  • otrzymanie zlecenia przez serwisanta w terenie z płatnością po zakończeniu pracy

  • poinformowanie klienta o detalach wizyty i planowanej płatności mobilnej (SMS)

  • realizacja zlecenia przez serwisanta - z oznaczeniem w systemie całego nakładu pracy wraz z dojazdem

  • rozpoczęcie procesu płatności;

  • uruchomienie poboru płatności od klienta - SMS z linkiem do płatności: płatność mobilna kartą, BLIK, przelew on-line; inne platformy, jak: PayPal, Google Pay, Apple Pay

  • serwisant otrzymuje natychmiastowe potwierdzenie wykonania płatności.

Zorganizowana w taki sposób płatność, którą oferuje oprogramowanie do serwisu Luceos Smart, gwarantuje niezwykłą szybkość cyklu płatności, przy zapewnieniu klientowi pełnej swobody wyboru sposobu płatności.


Płatności mobilne - usługi serwisowe na wyższym poziomie


Cały proces przyjmowania przez pracownika serwisowego gotówki, jak również wystawianie przez niego faktur z odroczonym terminem płatności czy zaliczkowych, wywołuje stratę czasu na wielu poziomach działania firmy - od samej pracy serwisanta, przez dodatkową pracę administracyjną, aż po opóźnienia w przepływie środków firmy. Dlatego niezwykle ważne z punktu widzenia efektywności pracy firmy serwisowej jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie zapewnienia za usługi serwisowe płatności mobilnych na najwyższym poziomie, co zostanie również docenione przez klienta.


44 wyświetlenia0 komentarzy

Hozzászólások


bottom of page