top of page

Skuteczny i efektywny zespół terenowy - planowanie i nadzór

Zaktualizowano: 20 maj

Poznajmy problemy organizacji pracy zespołu terenowego oraz sprawdzone metody ich rozwiązywania, wykorzystujące specjalistyczne aplikacje do zarządzania.

 

Zarządzanie zespołem terenowym wymaga specjalnych kompetencji i odpowiedniego podejścia. Kierowanie zespołem terenowym może rodzić pewne problemy takie jak: zmienność miejsca pracy i pokonywanie setek kilometrów dziennie. Oprócz tego trudności nierzadko wiążą się z koniecznością wykazywania się samodzielnością i umiejętnością wykorzystania zdalnego wsparcia przez pracownika. To wszystko ma wpływ na efektywność zespołów terenowych.


Rozwiązaniem problemów z zakresu zarządzania zespołu terenowego jest użycie specjalistycznych aplikacji dla serwisantów do zarządzania pracownikami terenowymi na smartfony. Zapewniają one błyskawiczną komunikację między członkami zespołu. Ważny jest jednak wybór odpowiedniego narzędzia, które usprawni pracę zespołu i ułatwi zarządzanie pracownikami terenowymi.

Brak optymalnego rozwiązania technologicznego może prowadzić do pogorszenia obsługi klienta w zakresie zapytań ofertowych czy elastycznego reagowania na problemy związane z niezadowolonymi klientami. Niedostosowana do potrzeb aplikacja do zarządzania zespołem terenowym wstrzymuje proces optymalizacji planu pracy zespołu i utrudnia działania prewencyjne, których celem jest unikanie lub ograniczanie awarii.


Zintegrowany system informatyczny, który rozwiąże problemy z kierowaniem zespołem terenowym


Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu IT zespół będzie miał możliwość pracy z kalendarzami zadań czy odnotowywania obecności pracowników i grafików zmian. W aplikacji do zarządzania pracownikami terenowymi będzie można optymalizować działania z uwzględnieniem lokalizacji zleceń i aktualnej pozycji pracowników. Narzędzie stwarza możliwość przeglądania szczegółów zaplanowanych zleceń, raportowania i sprawdzania statusu, co optymalizuje pracę wszystkich uczestników procesu — zespołu oraz klienta.


Aplikacja do zarządzania pracownikami terenowymi daje możliwość sprawdzania wszystkich niezbędnych informacji w czasie rzeczywistym i zapewnia ogromne możliwości automatyzacji od generowania zleceń okresowych i powtarzalnych, poprzez obsługę zamówień na materiały aż po podejmowanie zgłoszeń od klientów i przekazywanie ich do realizacji.


Komunikacja z zespołem w aplikacji dla serwisantów także może wejść na wyższy poziom automatyczne powiadomienia e-mail lub SMS o podjęciu zlecenia czy jego zakończeniu to krok milowy we współpracy. Automatyzacja płynąca z najnowszych rozwiązań technologicznych takich jak: aplikacje do zarządzania pracownikami pozwoli na odciążenie pracowników od realizowania działań rutynowych, a co za tym idzie, zwiększy efektywność zespołów terenowych.


Funkcjonalności Luceos Smart Service Management, które usprawnią zarządzanie zespołem


Narzędzie Luceos Smart Service Management aplikacja do zarządzania pracownikami terenowymi umożliwia tworzenie kalendarzy i grafików zleceń, odnotowywania nieobecności i zmian. Rozwiązanie gwarantuje optymalizację harmonogramów i tras, pełną obsługę prac w terenie czy automatyczne powiadomienia e-mail i SMS. Aplikacja dla serwisantów Luceos Smart umożliwia wgląd w bieżący status pracy dzięki panelom zarządczym i mierzonym w czasie rzeczywistym Kluczowym Wskaźnikom Efektywności. Automatyczne raporty, portal klienta i inne przydatne funkcje ułatwiają zarządzanie zespołem terenowym zdalnie, optymalizując efektywność wykonywania zleceń przez zespoły terenowe.

41 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page