top of page

Skuteczny i efektywny zespół terenowy - planowanie i nadzór

Zaktualizowano: 6 maj 2021

Poznajmy problemy organizacji pracy zespołu terenowego oraz sprawdzone metody ich rozwiązywania, wykorzystujące specjalistyczne aplikacje do zarządzania.

 

Zarządzanie zespołem terenowym wymaga specjalnych kompetencji i specyficznego podejścia. Kierowanie zespołem terenowym może rodzić pewne problemy takich jak: zmienność miejsca pracy i konieczność pokonywania setek kilometrów dziennie. Drugim z problemów jest konieczność samodzielności i umiejętności wykorzystania zdalnego wsparcia przez pracownika.


Rozwiązaniem problemów z zakresu zarządzania zespołu terenowego jest użycie specjalistycznych aplikacji dla serwisantów, do zarządzania pracownikami terenowymi i smartfonów. Zapewniają one błyskawiczną komunikację między członkami zespołu. Ważny jest jednak wybór odpowiedniego narzędzia, które usprawni pracę zespołu. Brak optymalnego rozwiązania technologicznego może prowadzić do pogorszenia obsługi klienta w zakresie zapytań ofertowych czy elastycznego reagowania na problemy z niezadowolonymi klientami. Słaba aplikacja do zarządzania zespołem terenowym wstrzymuje proces optymalizacji planu pracy zespołu i utrudnia działania prewencyjne, których celem jest unikanie lub ograniczanie awarii.


Zintegrowany system informatyczny, który rozwiąże problemy z kierowaniem zespołem terenowym


Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu IT zespół będzie miał możliwość pracy z kalendarzami zadań czy odnotowywania obecności pracowników i grafików zmian. W aplikacji dla zarządzania pracownikami będzie można optymalizować działania z uwzględnieniem lokalizacji zleceń i aktualnej pozycji pracowników. Narzędzie stwarza możliwość przeglądania szczegółów zaplanowanych zleceń, raportowania i sprawdzania statusu, co optymalizuje pracę dla wszystkich uczestników procesu - zespołu oraz klienta. Aplikacja do zarządzania pracownikami terenowymi daje możliwość sprawdzania wszystkich niezbędnych informacji w czasie rzeczywistym. Aplikacja do zarządzania pracownikami zapewnia ogromne możliwości automatyzacji - od generowania zleceń okresowych i powtarzalnych, poprzez obsługę zamówień na materiały aż po podejmowanie zgłoszeń od klientów i przekazywanie ich do realizacji. Komunikacja z zespołem w aplikacji dla serwisantów także może wejść na wyższy poziom - automatyczne powiadomienia e-mail lub SMS o podjęciu zlecenia czy jego zakończeniu to krok milowy we wzajemnej współpracy. Automatyzacja płynąca z najnowszych rozwiązań technologicznych takich jak: aplikacje do zarządzania pracownikami pozwoli na odciążenie pracowników od realizowania działań rutynowych.


Funkcjonalności Luceos Smart Service Management, które usprawnią zarządzanie zespołem


Narzędzie Luceos Smart Service Management - aplikacja do zarządzania pracownikami terenowymi umożliwia tworzenie kalendarzy i grafików zleceń, odnotowywania nieobecności i zmian. Rozwiązanie gwarantuje optymalizację harmonogramów i tras, pełną obsługę prac w terenie czy automatyczne powiadomienia e-mail i SMS. Aplikacja dla serwisantów - Luceos Smart umożliwia wgląd w bieżący status pracy dzięki panelom zarządczym i mierzonym w czasie rzeczywistym Kluczowym Wskaźnikom Efektywności. Automatyczne raporty, portal klienta i inne przydatne funkcje ułatwiają zarządzanie zespołem terenowym zdalnie, optymalizując efektywność zleceń.

23 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page