top of page

Systemy do zarządzania serwisem (FSM) - Przeznaczenie oraz sposób działania systemu w kilku słowach.

Zaktualizowano: 8 mar 2022


Czym jest FSM?

Field Service Management to sposób na śledzenie i organizowanie pracy, która odbywa się poza biurem firmy, tj. w terenie. Typowe przykłady usług terenowych obejmują naprawę i konserwację, obsługę klienta, regularne inspekcje, konsultacje jak i sprzedaż.

Czy warto inwestować w FSM?

Field Service Management, czasami określane jako automatyzacja usług terenowych, pomaga zsynchronizować biuro z rozproszoną siłą roboczą. Pozwala to Twojej firmie na utrzymanie wysokiej jakości standardu pracy i prostych przepływów pracy niezależnie od lokalizacji.


Obejmuje to wykrywanie zapotrzebowania na usługi terenowe, planowanie i optymalizację techników terenowych, delegowanie, dostarczanie części lub produktów i informacji oraz wsparcie w trakcie procesu. Pomaga zarządzać pracą na miejscu i zapewnia prawidłowe przydzielanie pracowników w zależności od ich lokalizacji, poziomu umiejętności i dostępności.


Zasadniczo FSM to rodzaj oprogramowania opracowanego, aby pomóc Twojej firmie uprościć operacje serwisowe poprzez ich automatyzację. Może to być dowolne, od otrzymywania i planowania zleceń serwisowych, wysyłania agentów, aktualizacji statusu, śledzenia czasu i przesyłania dokumentacji. Chociaż aplikacje Field Service Management istnieją we wszystkich branżach, to są najbardziej powszechne w firmach zatrudniających pracowników kontraktowych lub mobilnych.


Kto dokładnie może skorzystać z systemu FSM?


Przykładami firm korzystających z tego rodzaju oprogramowania są firmy z branży budowlanej i użyteczności publicznej, e-commerce, opieka zdrowotna, zarządzanie nieruchomościami, CNC, HVAC i wiele innych.


Jak wygląda wdrożenie?


System dostępny jest zazwyczaj w dwóch wariantach; wdrożenie systemu może odbyć się w chmurze bądź na serwerze lokalnym u klienta.

W zawiązku z logiką działania procesów, definicji słowników oraz pełnej personalizacji systemu, zalecane jest przeprowadzenie warsztatu analitycznego, który umożliwi przygotowanie scenariusza wdrożeniowego dla klienta.

Bardzo istotny elementem na koniec jest sprawdzenie aplikacji mobilnej oraz jej niezawodności.


A więc czy warto wdrożyć system FSM? Myślę, że na to pytanie każdy odpowie indywidualnie. Jeżeli możemy w jakimś stopniu pomóc np. odpowiadając na więcej pytań, jesteśmy do dyspozycji. Napisz do Nas bądź umów się na spotkanie.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page