top of page

Zalety programu do serwisu online - jakie są korzyści?

Dynamiczny rozwój technologii wpływa na życie firm działających w różnorodnych branżach. Nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstw oferujących obsługę serwisową, które korzystają z dobrodziejstw, jakie świadczą oprogramowania osadzone w chmurze, aplikacje mobilne, a także sztuczna inteligencja. Jakie korzyści programu do serwisu zapewniają te nowoczesne rozwiązania? Dowiedzmy się!


Wybór odpowiedniej technologii


Należy oczywiście wspomnieć o tym, iż obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo nowoczesnych rozwiązań, które mogą wspomóc przedsiębiorstwa w zarządzaniu serwisem terenowym. Wiele firm decyduje się na wprowadzenie ich do swoich organizacji, lecz nie poświęca zbyt dużo czasu na dokładne przemyślenie i określenie swoich potrzeb, a także pożądanych rezultatów. Wdrożenie szeregu nowoczesnych technologii i narzędzi, które są kompletnie niezależnymi produktami i nie współgrają ze sobą często prowadzi do chaosu w firmie i zamiast ułatwiać pracę, komplikuje ją. Brak integracji poszczególnych produktów oznacza, iż dane przedsiębiorstwo nie jest w stanie wykonywać swoich zadań na najwyższym poziomie. Właśnie dlatego kluczowym elementem jest wybór kompleksowego rozwiązania, które oferuje pełną integrację wszystkich najważniejszych procesów. Tylko w ten sposób można uzyskać profesjonalny serwis online, który wesprze wszystkich pracowników w osiągnięciu pełni swoich możliwości.


Do kogo skierowane są zalety programu do serwisu?


Warto podkreślić, iż zalety programu do serwisu będą odczuwalne przez każdego z uczestników procesu - Klientów, pracowników, kierowników oraz księgowych.


  • Pierwszą grupą, która z pewnością doceni różnorodne funkcje nowoczesnego rozwiązania IT są klienci. Będą mieli do dyspozycji wygodną i przejrzystą platformę, która gromadzi wszelkie istotne dane dotyczące ich zleceń i informuje o przebiegu prac. Dostęp do programu zapewnia zarówno dedykowana aplikacja mobilna, jak i desktopowy Portal Klienta.

  • Pracownicy będą mogli korzystać z wygodnej aplikacji mobilnej, która zapewnia wszelkie niezbędne dane dotyczące zleceń, oferuje kompletną dokumentację, uwzględnia komentarze i ostrzeżenia oraz pozwala na szybkie reagowanie na wszelkie zmiany. Z kolei znaczne ograniczenie prac administracyjnych umożliwia skupienie się na lepszej i efektywniejszej obsłudze klienta. Co ważne, aplikacja mobilna powinna być dostępna na różnorodnych urządzeniach mobilnych, dzięki czemu pracownicy będą w stanie korzystać z niej również podczas pracy w terenie. Więcej korzyści dla pracowników znajdziesz w innym artykule na naszym blogu.

  • Kadra kierownicza to kolejna grupa, która z pewnością doceni korzyści programu do serwisu. Profesjonalne oprogramowanie dla serwisu pozwala m.in. na generowanie przydatnych raportów, nadzorowanie prac nad konkretnymi projektami, monitorowanie rentowności wykonywanych serwisów czy też Mierzenie Kluczowych Wskaźników Efektywności. Dzięki temu, kadra zarządzająca ma dostęp do kluczowych informacji z każdego miejsca na świecie oraz jest w stanie nadzorować swój zespół i planować jego pracę w bardziej efektywny sposób.

  • Księgowi również docenią różnorodne zalety programu do serwisu, które znacznie ułatwią wykonywanie ich pracy. Oprogramowanie może pomóc m.in. w wyliczaniu kosztów wg cenników i dynamicznych stawek, generowaniu dokumentów magazynowych i faktur czy też monitorowaniu czasu pracy, nadgodzin oraz puli urlopów i obliczaniu pensji poszczególnych pracowników.


Odkryj główne korzyści programu do serwisu


Warto pamiętać, iż implementacja kompleksowego programu do serwisu online, takiego jak Luceos Smart, wiąże się z szeregiem zalet, jakie może odczuć firma. Znaczna redukcja czasu, jaki pracownicy poświęcają na prace administracyjne przyczyni się do ograniczenia ponoszonych kosztów. Dokładna dokumentacja z poszczególnych zleceń i projektów, a także kompleksowe raporty z prac pomogą w lepszym planowaniu działań w przyszłości. Z kolei pracownicy, którzy będą mieć dostęp zarówno do bieżących, jak i historycznych danych serwisowanych obiektów i urządzeń, będą w stanie dokładniej przygotować się przed podjęciem kolejnych prac. Takie zachowanie może przełożyć się na zwiększenie ich efektywności oraz doskonalenie umiejętności. Rozwój mniej doświadczonych pracowników oraz nieustanny dostęp do zgromadzonej bazy wiedzy serwisowej, pozwoli również na odciążenie ich bardziej wprawionych kolegów. Wszystkie te efekty z pewnością wpłyną także na podniesienie ogólnej jakości wykonywanych prac i pomogą poprawić zadowolenie klientów ze świadczonych usług.


35 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page